Vyhodnocení výsledků dotazníkového šetření v MŠ

MŠ

Vážení rodiče,
na konci roku 2022 v naší mateřské škole proběhlo dotazníkové šetření. Níže Vám předkládáme stručné výsledky tohoto dotazníkového šetření, ze kterých vyplývá, že většina rodičů je se školkou  velmi spokojena.

Nikdo z rodičů neuvedl oblast, kde bychom zaznamenali pochybení v přístupu kolektivu MŠ k dětem. Většina rodičů chválí vstřícnost zaměstnanců MŠ k rodičům, dobrou komunikaci a informovanost, milý přístup učitelek k dětem,  příjemnou atmosféru ve třídách, jsou spokojeni s programem a akcemi.

Přes výborný výsledek se přesto v několika dotaznících  objevilo několik podnětů, které jsme s vedením MŠ projednali a je třeba na tyto podněty reagovat:

– V několika dotaznících se objevily podněty ke komunikaci mezi MŠ a rodiči. Většina rodičů uvítala založení Whatsapp skupiny, kde mají rodiče informace z průběhu dne.

– Zaznamenali jsme výtku, že rodiče nejsou informváni v případě, že dojde ke změně pracovníků v MŠ. I tyto informace budou v budoucnu zveřejněny. Budeme pevně doufat, že kolektiv MŠ bude stabilní.

–  Několik rodičů uvádí nespokojenost se  složením stravy. Samozřejmě každá rodina má jiné stravovací návyky a jiné chutě. Složení stravy však plně odpovídá normám pro předškolní vzdělávání.  Jídla jsou připravována šetrným zdravým způsobem pomocí nejmodernějších technologií. Naopak mnoho rodičů stravování velmi chválí. Kladem MŠ je také to, že jídla jsou připravována přímo v objektu MŠ.

– Několik rodičů uvedlo nespokojenost s organizací odpočinku po obědě.  Rádi by měli možnost alternativy místo spaní, zvláště u předškoláků.  Děti  v MŠ nejsou v žádném případě nuceny do spaní, ale  nějaká forma odpočinku je nutná u všech dětí předškolního věku. Vzhledem k tomu, že je potřeba spánku u  jednotlivých dětí různá, je třeba respektovat alespoň nějakou dobu klidu na lůžku u všech, aby mohly usnout děti, které to potřebují. V této době paní učitelka dětem vypráví nebo čte pohádky čí příběhy, i tato doba je tedy jistou formou vzdělávání. Samozřejmě u starších  dětí je potřeba spánku i odpočinku nižší, tedy je možné po nějaké době odpočinku nahradit pobyt na lůžku klidovými činnostmi. U předškolních dětí je navíc doba odpočinku celkově zkrácena. Pokud by někdo z rodičů měl konkrétní problém s odpočinkem u svého dítěte, je nejlepší poradit se s paní učitelkou, případně s vedením MŠ.

Srdečně děkujeme všem rodičům za vyplnění dotazníku, za vyjádření jejich názoru a také za vyslovené pochvaly, které velmi potěšily. Je to pro nás povzbuzení a zároveň i výzva, abychom se i nadále snažili přinášet Vašim dětem i Vám, rodičům, to nejlepší, co je v našich silách.

za zřizovatele, starostka obce Bc. Šárka Rumanová

dotazník ke stažení zde (862.27 kB)

dotaznik MŠ 2022_zverejneni.pdf

Datum vložení: 19. 1. 2023 10:58