Obec Přišimasy
Přišimasy

OS klub žen Přišimasy

OS Klub žen Přišimasy

Ohlédnutí za rokem činnosti

V loňském roce vznikl z iniciativy žen zralého věku náš Klub žen Přišimasy. Chtěly jsme se scházet, popovídat si, zavzpomínat, rozhýbat trošku život v našich Přišimasech. Myslím, že se nám to povedlo. Akce, které proběhly v uplynulém roce, ale i v první polovině roku 2007, jsou toho důkazem. Jen pro připomenutí – Jahodový dýchánek, Drakiáda, Podzimní výstava, Rozsvícení vánočního strumu u školky, Adventní posezení, Zdobení vánočního stromu pro zvířata v lese – to byly akce loňské, a ty letošní – Výstava obrazů Dany Gregorové, Den Země na Klepci, Povídání s Vráťou Ebrem a výstava s kočičí tématikou a sportovní odpoledne 30. 6. Koláčky a další buchtičky od našich členek se díky naším akcím staly velmi oblíbené.
Za kulturou vyjíždíme do divadel do Prahy nebo na akce Městského kulturního střediska v Českém Brodě. Účastníme se i charitativních akcí – přispěly jsme na Adventní koncerty a prodejem kytiček jsme podpořily Den proti rakovině 2007. Od jara jsme se rozhodly pracovat na svých postavách a zúčastnily jsme se kurzu Hubneme s rozumem, který byl pro onemocnění lektorky přerušen a bude dokončen na podzim.
Maximálně se snažíme využít prostory, které nám pronajal Obecní úřad Přišimasy a děkujeme tímto také zastupitelstvu obce, které má pochopení pro naši činnost.
Naše aktivity se zaměřují i na práci s dětmi. Dík patří paní Zdeňce Křížové, která vedla výtvarný kroužek pro děti bez nároku na odměnu. Také se nám povedlo rozjet projekt Mateřského centra, které je naší chloubou. Hlavní hybatelkou je Šárka Rumanová a Katka Kebrtová. Prostory jsou pěkně uzpůsobeny dětem a i program je zajímavý a plánujeme od podzimu i rozšíření činnosti. Chtěly bychom upravit i zahradu u Obecního úřadu, aby si tam mohly děti z MC hrát na pískovišti a proběhnout se. Rády bychom pokračovaly i v kurzech angličtiny pro děti i dospělé.
Jsme nezisková organizace a dosud jsme naši činnost hradily z vlastních zdrojů. Jsme velmi rády, že se nám podařilo získat jednoho stálého sponzora, který nám přispívá částkou 200,-- korun měsíčně. Pokud by Vám byla naše činnost sympatická, budeme rády když nás podpoříte i Vy. Za případné dary předem děkujeme a těšíme se na shledání při nějaké další akci v Přišimasech.


Kontakty:
klubzenprisimasy@tiscali.cz,
klubovna každé pondělí od 17.30 do 19 hod.

Za OS Klub Žen
Jitka Franková 12.7.2007
 


Začátky činnosti OS Klub Žen Přišimasy

Jsme nově vzniklé občanské sdružení, které funguje teprve krátce.
Rády bychom vás pozvaly mezi nás, abychom vás mohly lépe seznámit a našimi
aktivitami a představami do budoucna a reagovat na podněty od vás!
Momentálně je naším cílem dořešit fungování klubu v pronajatých prostorech od OÚ a získat od zastupitelů podporu nejen morální, ale částečně i finanční.
Naše cíle a plány:
- budeme usilovat o začlenění nových obyvatel do společného soužití v obci
- chceme dát podnět obyvatelům k zájmu nejen o sebe, své děti a rodinu, ale také o dění kolem, o místo kde žijí, aby se snažili řešit problémy kolem nás a ne být lhostejní k okolí. Vždyť tento přístup bude pro naše děti správným příkladem.
- Chceme zpestřit život v naší obci různými aktivitami, kde pro nás není hlavním cílem udělat nákladnou akci, ale především setkání rodičů s dětmi pří docela obyčejných činnostech např. stavění sněhuláků, zdobení stromečku nebo pouštění draků, jako tomu bylo minulý víkend atd.
- připravujeme pro ty nejmenší děti, které ještě nechodí do MŠ společná setkání, kde se program vyvíjí od zájmů a potřeb maminek.Cílem je vytáhnout maminky s dětmi ze stereotypu a vytvořit místo pro společná setkání na výměnu zkušeností a nápadů. Pro děti je to možnost vyzkoušet si pobyt v kolektivu, učit se přizpůsobivosti, ohleduplnosti, poslušnosti a především je to pro ně možnost připravit se na nástup do MŠ, začít se zlehka osamostatňovat a získat nové kamarády.Pro maminky je to příležitost prodiskutovat své zkušenosti s výchovou malých dětí a vyposlechnout si názory ostatních.
- Spolupráci přislíbila kvalifikovaná paní učitelka, která je ochotna se dětem věnovat po stránce výtvarné ( kreslení, malování a jiné výtvarné činnosti)
- Plánujme obnovit činnost knihovny
Nyní sestavujeme program, kde by si každý, kdo nechce sedět doma, našel své místo a smysluplně využil volný čas bez ohledu na svůj věk a na druhé straně zužitkoval své zkušenosti.
Rády bychom, kdyby jste také přispěli svými nápady
Veškerá naše činnost se odvíjí od vašeho zájmu!!!


Bližší informace získáte:
každé pondělí od 17.30-18.30 v prostorech klubu,
Dále na telefonech 605179787, 777216607,
nebo na emailu klubzenprisimasy@tiscali.cz

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Přihlášení k odběru

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Facebook


fcb

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie