Upozornění pro zájemce o nákup nemovitosti v obci

Ještě než si pořídíte nemovitost, abyste předešli případnému zklamání a nepříjemnostem, věnujte pozornost následujícímu upozornění.

Dnešní trh s nemovitostmi a pozemky, s převisem poptávky nad nabídkou, s sebou notně přináší i různé nekalé praktiky a to zejména v podobě lákavých inzerátů, které ovšem často nekorespondují se skutečností.

Z pohledu obce se často udávají nepravdivé informace a je třeba se zaměřit zejména na:

* info o vlastníkovi příjezdové komunikace (nepravdivé vydávání soukromé cesty za obecní)

* zajištění školní a předškolní docházky (často je kapacita vyčerpána a umístění dítěte není reálné)

* možnost připojení nemovitosti na vodovod či kanalizaci (raději ověřit na OÚ)

* informace o občanské vybavenosti (často jsou zmiňované neexistující obchody, restaurace a jiné)

* nereálné sliby o budoucím stavu (obec zajistí příjezdovou komunikaci, chodníky, osvětlení, aj.)

Buďte tedy pozorní, mnohé se dá ověřit na stránkách obce, přes www.ikatastr.cz a další zdroje, předejdete tím mnoha nepříjemnostem.

Datum vložení: 19. 1. 2022 11:07
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2022 11:13