Obec Přišimasy
Přišimasy

NYKOS - aktuální situace při svozu odpadu v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19

Předáváme informace ke svozu odpadu od svozové společnosti NYKOS.
Děkujeme za pochopení složité situace.

Vážení občané,

dovolujeme si Vás informovat o aktuálním krizovém dění na našich provozovnách (NYKOS a MP Říčany) v souvislosti s epidemií onemocnění covid-19.

Náš aktuální stav pracovníků je k dnešnímu dni -32 zaměstnanců (někteří nemocní, někteří v karanténě), přičemž již 14 dní bojujeme s touto situací tak, abychom co nejméně omezili naše služby.

S minimem práceschopných lidí primárně svážíme nádoby z domácností, na víkendy pak posouváme svozy separovaných odpadů z veřejných stanovišť. Naši zaměstnanci momentálně pracují 6 dní v týdnu a navíc jezdí některé linky v jednom člověku vzadu (pro představu, jedná se o ruční odtahání cca 15-25 tun odpadů za směnu).

Naši lidé jsou vyčerpaní, a také v důsledku dodržení legislativních norem tak sháníme pomoc od dalších provozoven Marius Pedersen. V tomto týdnu byla nejbližší provozovna s možností poskytnut nám posádku až v Hradci Králové, bližší provozovny se potýkají s podobnými problémy.

Tuto informaci Vám předáváme proto, abychom Vás informovali, že je situace u nás velmi vážná a obě provozovny bychom logicky měli uzavřít vlivem vyšší moci (pandemie). Snažíme se ale udělat maximum, abychom služby udrželi v chodu i přesto, že se nám situace mění z hodiny na hodinu.

Nejsme si proto jisti, do kdy dokážeme tuto situaci udržet, proto zasíláme postupy a opatření, které mohou nastat:

• Přesun některých separačních linek (papír, plast, kovy) z veřejných stanovišť na víkendový svoz (nyní se již děje).
  • Přesun DTD svozů papír a plastu na víkendový svoz, případně domluva jiného termínu (už i to se děje).
  • Díky pomoci sesterských společností je možné, že budou reklamace, pracovníci ze      sesterských společností jedou trasy bez znalosti lokalit pouze podle mapových podkladů (nyní se už děje).
  • Přesun svozu SKO nebo BIO na víkendový svoz (může brzy nastat).
  • Další služby jako kontejnerová přeprava, rozvozy nádob apod. jsme byli nuceni zcela pozastavit.
  • Pravděpodobně dojde také k rušení svozů nebezpečného a objemného odpadu – záleží na vývoji situace.
  • Úplné uzavření provozoven na 1-3 týdny z vyšší moci – stále doufáme, že tohle nenastane a že se nám někteří pracovníci postupně začnou vracet zpět – může nastat.

Žádáme Vás proto o pochopení a o shovívavost. Pokud to jen jde, řešte reklamace přiložením pytlů k dalšímu svozu - nemáme bohužel kapacity na náhradní svozy. Již nyní je velké množství reklamací, které však nejsme schopni vyřídit náhradním svozem.

Věříme, že situaci u nás v kontextu dění v celé České republice pochopíte.

Stále platí, že jakákoliv změna ve Vaší obci je Vám obratem hlášena.

Děkujeme za podporu i za pochopení.

Ing. Petra Javůrková

Obchodní zástupce

Marius Pedersen a.s. | Průběžná 1940/3 | Hradec Králové 500 09

Provozovna Říčany | Březinova 1650 | Říčany 251 01

Datum vložení: 5. 3. 2021 8:05
Datum poslední aktualizace: 5. 3. 2021 8:29

Počasí dnes:

11. 4. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Návštěvnost:

V obraze

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

Google play

Info e-mailem