Obec Přišimasy
Přišimasy

Nová opatření platná od 1. března 2021 na území ČR

V Česku od soboty 27. 2. 2021 platí nový nouzový stav, plynule navazující na předchozí. Kvůli epidemii nemoci covid-19 ho vyhlásila vláda na dobu 30 dní do 28. března 2021. S tím souvisí nová přijatá krizová opatření platná od 1. 3. 2021

• Omezení pohybu: možný jen v rámci okresu, vycházky a sport pouze v obci, venčení psů v   noci do 500 metrů od domova. Je nutné omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými    osobami než se členy domácnosti. Nadále platí zákaz volného pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. (Výjimky: práce, nutné cesty k lékaři nebo kvůli péči o blízké).  Při využití výjimky bude nutné předložit kontrole jeden z formulářů (formuláře nemusí být vytištěné, lze je napsat i rukou):
    • vzor čestného prohlášení v pdf Cestne_prohlaseni___vzor.pdf a word Cestne_prohlaseni___vzor.docx
    • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_vzor.pdf a word Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_vzor.docx
    • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_vzor.pdf a word Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_vzor.docx
  • Školy: uzavření MŠ, dětských skupin a zbývajících tříd ZŠ. Nadále zůstávají zavřené ZUŠ, JŠ, SOŠ, VŠ, střediska volného času (Výjimka: školy při zdravotnických zařízeních pro děti zdravotníků nebo školy, které se starají o děti rodičů pracujících v záchranném integrovaném systému apod.)
  • Maloobchod: redukce výjimek o polovinu, uzavření například galanterií, papírnictví, prodejen dětské obuvi, prodejen zbraní a střeliva a podobně. Otevřeny budou například potraviny, drogerie, lékárny, prodejny pohonných hmot, prodejny krmiv pro zvířata, květinářství, výdejová okénka v restauracích nebo obchodech, kde bylo zboží zakoupeno distančně.
  • Ochrana dýchacích cest: v zastavěném území obcí je venku vždy povinná alespoň chirurgická rouška. Mimo zastavěné území při setkání dvou osob (na méně než dva metry) ve všech prostředcích hromadné dopravy i na nástupištích nebo v obchodech jsou povinné respirátory. Nelze je již nahradit dvěma rouškami. Místo respirátoru lze využít roušky, které splňují normy např. FFP2, KN 95. (Výjimka: dětem od dvou do 15 let stačí jen jedna zdravotnická obličejová maska/rouška.)
  • Karanténa a izolace v souvislosti s onemocněním Covid-19: prodloužení z 10 na 14 dní

Přehled usnesení zde.

Datum vložení: 1. 3. 2021 10:17
Datum poslední aktualizace: 1. 3. 2021 10:35

Počasí dnes:

11. 4. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno, na SV Čech až zataženo a ojediněle přeháňky nebo déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Návštěvnost:

V obraze

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

Google play

Info e-mailem