Informace o získání dotace na projekt VOL Gender, ve kterém jsme partnery projektu

Stručná informace o projektu
VOL Gender

Příjemce projektu: VOLONTÉ CZECH, o.p.s.
Partneři projektu: DP WORK s.r.o
STAMP
Občanské sdružení LECCOS

Projekt s názvem VOL Gender č. CZ.1.04/3.4.04/88.00363 financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR bude zahájen dne 1. 12. 2012, ukončení je plánováno 30. 11. 2014.
Cílovou skupinou jsou zejména ženy vracející se po MD/RD, ženy ohrožené nezaměstnaností, ženy v předdůchodovém věku aj. s místem pobytu ve SČK. Během 2 let bude do projektu zapojeno cca 84 osob.
Každá osoba navštíví během 4 měsíců 16 seminářů/workshopů (1 setkání = 4 hod).
Kurzy jsou zaměřeny na témata podporující zapojení na trh práce a podporu podnikání (jak začít podnikat, finanční gramotnost, marketing, posílení sebevědomí, komunikace s klientem, time management, individuální koučink atd.). Lektory zajistí partner projektu STAMP (Středočeská asociace manažerek a podnikatelek).
Dále je zařazeno třídenní setkání s experty na trh práce, které bude zaměřeno mimo jiné na bilanční diagnostiku. Tato část bude zajištěna partnerem projektu DP WORK.
Během účasti na seminářích bude rodičům pečujícím o děti nabídnuto bezplatné hlídání dětí.
V průběhu projektu budou realizovány 4 workshopy na sdílení zkušeností s úspěšnými podnikateli/kami z různých podnikatelských oborů.
V rámci projekt bude řešena i problematika ant-diskriminace a rovného zacházení. Výstupem projektu pak bude brožura, která bude nejen cílovou skupinu informovat o problematice rovných příležitostí, diskriminaci a gender.

leták ke stažení

Kurzy budou probíhat na OÚ Přišimasy od ledna. Z dotace bude hrazeno hlídání dětí, občerstvení, cestovné a lektor. V průběhu listopadu budeme informovat občany o podrobnostech projektu, protože v prosinci už musí být předložen seznam zájemců o kurz spolu s vybranými tématy .

Téma kurzů

Věříme, že využijete této příležitosti a kurzy budou pro Vás přínosné.

Šárka Rumanová

místostarosta obce