Aktuální stav přípravy připojení obcí Přišimasy a Hradešín na kapacitní a kvalitní zdroj vody 1

V současné době slouží pro zásobování obcí Přišimasy a Hradešín pitnou vodou jímací území situované v Hradešínském lese v údolí Mrzeckého potoka. Vydatnost vrtů v jímacím území je již dnes nedostatečná.

Aktuálně probíhá příprava připojení obce Přišimasy na kapacitní a kvalitní zdroj vody, kterým bude úvalský vodovod. Zdrojem pitné vody pro město Úvaly je úpravna vody Káraný. Jako další opatření je plánována rekonstrukce havarijního stavu a rozšíření vodojemu v Hradešíně. Rekonstrukce havarijního stavu vodojemu a napojení na úvalský vodovod je povolováno samostatně.

Obě projektové dokumentace jsou dokončeny včetně potřebných stanovisek a jsou podány žádosti o vydání územního, resp. stavebního povolení. V současné době bohužel došlo k přerušení povolovacího procesu z důvodu nevhodně vydaného souhlasu ze strany obce Hradešín. Jednání ve věci zajištění vhodného souhlasu se zástupci obce Hradešín probíhají neúspěšně od začátku roku 2021.

V současnosti ve velké části obcí zásobených z vodovodu města Úvaly nejsou vydávány souhlasy s připojením nových odběratelů na obecní vodovod. V letošním roce by mělo být zahájeno zkapacitnění vodovodního systému města. Proto předpokládáme, že po realizaci zkapacitnění vodovodního systému města Úvaly bude jeho volná kapacita velmi rychle vyčerpána.

Vzhledem k průtahům v přípravě ze strany obce Hradešín a riziku vyčerpání volné kapacity ve vodovodu města Úvaly uvažuje obec Přišimasy o úpravě obou projektů. Předpokládá se změna trasy nového přivaděče mimo pozemky ve vlastnictví obce Hradešín. Přivaděč vody z Úval bude nově ukončen v katastru obce Přišimasy. I přes havarijní stav stávajícího vodojemu v Hradešíně musí být projekt jeho rekonstrukce a rozšíření dočasně odložen.

Datum vložení: 26. 1. 2022 10:14
Datum poslední aktualizace: 27. 1. 2022 10:05