Nominace do 4. ročníku soutěže Starosta roku

dopis, který pan starosta dnes obdržel:

Vážený pane Franku,

ráda bych Vám upřímně pogratulovala k Vaší nominaci do 4. ročníku soutěže Era Starosta roku.

Soutěž vyhlásila Nadace VIA a Era, mediálním partnerem soutěže je již tradičně regionální Deník. Záměrem soutěže je vyslovit veřejné uznání za dobrou práci starostům a starostkám malých obcí, tj. obcí do 2 000 obyvatel. Jelikož práci svého starosty/starostky mohou nejlépe posoudit samotní občané, jsou to právě oni, kdo měli možnost zaslat nominaci na ocenění, a  tak svému starostovi/starostce vyjádřit podporu a poděkování.

S potěšením Vám oznamuji, že občané Přišimas Vás do 4. ročníku soutěže přihlásili. Touto nominací Vám chtějí poděkovat za práci, kterou pro ně a pro obec děláte.

Do letošního ročníku soutěže bylo celkem nominováno 166 kandidátů z celé ČR. Nyní nominace posuzuje hodnotící komise, která je složena ze  zástupců veřejné sféry, neziskového sektoru, médií, Nadace VIA, Ery a mediálního partnera. Hodnotitelé přihlášky posoudí a  v polovině října vyberou pět finalistů. Zástupci komise poté navštíví tyto finalisty, aby se na místě seznámili s jejich prací a s fungováním obce. V první půli listopadu komise vybere vítězného starostu či starostku, kterému bude slavnostně předán titul Starosta roku 2012.

Vítěz obdrží pro svou obec finanční prémii ve výši 250 000 Kč a originální Rychtářské právo – symbol dobrého vedení obce.

Soutěž běží již od roku 2009 a za tuto dobu bylo do soutěže posláno celkem 823  nominací z 645 obcí v ČR do 2 000 obyvatel. Konkrétní informace o soutěži a o průběhu předchozích ročníků najdete na webových stránkách Nadace VIA.

Ještě jednou Vám upřímně gratuluji!

Katka Bláhová

projektová manažerka Nadace VIA