Informace ke svozu jedlých olejů a tuků v PET lahvích

Informace ke svozu jedlých olejů a tuků v PET lahvích od společnosti NYKOS a.s.  - srpen 2020

Již několikrát jsem Vás informovala o možnosti občanů odevzdávat jedlý olej a tuk v PET lahvích k nádobám na jakýkoliv odpad z domácnosti (tj. k jakékoliv popelnici, kterou vystrkují občané ke svozu – na směsný komunální odpad, na bioodpad, plasty a papír).

Znovu na to upozorňuji, že nabídka stále platí a svozy se v tomto duchu v mnoha obcích ujaly.

Bohužel někde máme stále problémy s nádobami, ve kterých je jedlý olej a tuk předáván, a také s množstvím, které je předáváno.

Pro vysvětlení:
Jedlý olej a tuk je nutné předávat pouze v uzavřených PET lahvích (ne sklo, kanystry apod.) o objemu do 1,5 l se šroubovacím víčkem (ne zacvakávací, neboť to při jízdě vyskakuje a olej se vylévá). Kastlík na autě pro tyto účely vyrobený má omezenou kapacitu a je též nutné dodržet všechna pravidla pro bezpečný převoz odpadu a neznečišťovat při tom komunikace.
PET lahve s jedlým olejem a tukem by měly být plné, ne po dně lahve (viz foto níže) – zaplníme si box prázdnými lahvemi a plné pak musíme u nádob nechat, neboť se už na auto nevejdou.
Dále jsme v souvislosti s touto službou zaznamenali několik reklamací – když už se právě oleje do auta nevejdou, posádka lahve na místě nechává. Pokud je splněno vše viz výše, není lahev svezena právě z důvodu kapacity na autě. Žádáme občany, aby lahev přiložili k nádobě při jakémkoliv dalším svozu. Děkujeme za pochopení.

Ing. Petra Javůrková Obchodní zástupce
Marius Pedersen a.s. | Průběžná 1940/3 | Hradec Králové 500 09